כיסא מנהלים

בעבר המונח ‘כיסא מנהלים’ נחשב כסמל סטטוס בחברות וארגונים גדולים – כיסא גדול, מפנק ומרשים שרק המנהל זוכה לקבל יחד עם הרכב הצמוד והמזכירה האישית. גם היום מנהלים ומנכ”לים יקבלו כיסאות יוקרתיים ומרשימים יותר מאשר הכיסאות של עובדים מהשורה, אבל כאשר מדובר בארגונים מודרניים כל העובדים מצוידים בכיסאות איכותיים שמספקים תמיכה טובה ונוחות בעבודה מול מסך. כך הפך המונח ‘כיסא מנהלים’ לכינוי גנרי כללי לכיסאות משרדיים איכותיים.

תכונות אורתופדיות וארגונומיות

מה הופך כיסא משרד לכיסא איכותי, או במילים אחרות, מה הופך כיסא ל’כיסא מנהלים’? ובכן, מילת המפתח בסביבת העבודה המודרנית היא ארגונומיה. המונח ארגונומיה מתייחס לעיצוב סביבת העבודה באופן שתומך בצרכים הפיזיולוגיים, הבריאותיים והרגשיים של העובד. מדובר בתורה סבוכה ומורכבת שבוחנת אספקטים שונים מתוך ניסיון לייצר סביבת עבודה הוליסטית סינרגטית.

מאחר שלריהוט יש תפקיד מפתח בעניין הזה, בעשורים האחרונים מעצבים ומייצרים ‘כיסאות מנהלים’ על פי עקרונות הארגונומיה. לכן, לעתים ‘כיסאות מנהלים’ מוכרים גם כ’כיסאות ארגונומיים’. כאשר תמיכה פיזיולוגית לגב ולשרירים עומדת על הפרק האגרונומיה מאמצת את עקרונות האורתופדיה. כך ש’כיסאות מנהלים’ מוכרים לפעמים גם בתור ‘כיסאות אורתופדיים’.

בהתאם לעקרונות האורתופדיים/ארגונומיים כיסא מנהלים יהיה בעל יכולת התכווננות שמאפשרת התאמה מושלמת לגובה ולתכונות הפיזיולוגיות של כל מי שמשתמש בו; הוא יכלול בליטה בחלק התחתון של המשענת שמעניקה תמיכה באזור השקע שיש לכולנו בגב התחתון; ואפשרות לשינויי זווית במשענת ובמסעד שמסייעים למי שיושב בכיסא לשנות מדי פעם מנח ולהפחית את העומס על הגב.

איך בוחרים כיסא מנהלים

במהלך הקריירה צפוי עובד במקצועות ההיי-טק לבלות כשמונים אלף שעות בישיבה מול המסך. מכאן שבחירה נכונה של כיסא מנהלים – בין אם היא מתבצעת כהחלטה ברמת הארגון הנוגעת להצטיידות בכיסאות חדשים, ובין אם מדובר ברכישה פרטית של כיסא מנהלים לתחנת עבודה ביתית – עשויה להיות החלטה קריטית.

כמו בכל החלטה על רכש יש גם אספקט כלכלי, אבל אחרי שזה נאמר לא מומלץ להעדיף ‘מחיר’ על ‘איכות’. ארגון שיחליט לחסוך ולרכוש לעובדי החברה כיסאות מאיכות נמוכה, עלול לגלות שבסופו של דבר הוא שילם עליהם מאוד ביוקר – כיסא איכותי ישאיר את העובדים בריאים יותר ועייפים פחות ואת זה קשה מאוד לכמת.

בנוסף, בגלל ריבוי המותגים והמוצרים, שבמבט לא מקצועי נראים מאוד דומים, מומלץ לבצע רכישה של כיסא מנהלים, רק בעסק שמתמחה בריהוט משרדי ארגונומי, כמו למשל ‘קיסר, ריהוט משרדי ארגונומי’, שנחשבת לחברה המובילה בישראל בשיווק של רהיטים ארגונומיים למשרד ויצירת סביבת עבודה בריאה.

למידע נוסף על כיסאות מנהלים ורהיטים ארגונומיים מתקדמים אחרים אתם מוזמנים לפנות למומחים של ‘קיסר, ריהוט משרדי ארגונומי’:

054-9274007

מאמרים נוספים