נשענים קדימה בעבודה? זה הכיסא שאתם חייבים להכיר!

בעידן המודרני אנחנו מבלים בממוצע 80,000 שעות מחיינו (33,333 יום או 9.5 שנים) בעבודה בישיבה. תנוחת ישיבה לא נכונה או חוסר בתנועה הם מהסיבות הנפוצות ביותר למחלות, בעיקר של מערכת השלד והשרירים.

כולנו סובלים מ”מחלת הישבנות” אבל יש קבוצה גדולה של אנשי מקצוע שסובלת ממנה יותר מאחרים. מדובר בכל מי שהמקצוע שלו דורש רכינה או השענות קדימה תוך כדי הטיפול בלקוח: קוסמטיקאיות, רופאי שיניים, שינניות, מטפלים, מעסים, מקעקעים, ספרים, פיסיותרפיסטים, מטפלים באמנות, מורים פרטיים ועוד.

אחד המושגים החשובים ביותר להימנעות מתנוחות ישיבה לא בריאות בזמן עבודה הוא מה שאורתופדים, פיסיותרפיסטים ויועצי ארגונומיה מכנים “ישיבה תומכת” – מענה אורתופדי ארגונומי המאפשר עבודה בתנוחות מיוחדות לאורך זמן בלי לייצר מתחים מיותרים בשלד ובשרירים ובלי לגרום לכאבים או לנזק בריאותי.  

את הדוגמה המקצועית ביותר לישיבה תומכת, מעניק כיסא העבודה הארגונומי “SANUS” מתוצרת חברתBUNGARTEN  מגרמניה, שפותח במיוחד עבור אנשי מקצוע העובדים בישיבה תוך השענות קדימה. הכיסא המסתובב משלב משענת מיוחדת המהווה משטח מרופד מתכוונן שמאפשר להישען עליו בזמן עבודה. את גובה הישיבה ניתן לשנות בטווח רחב, בסיסו של הכיסא יציב ומאפשר כיוונון ונעילה, וגולת הכותרת היא כאמור משענת גב מעוגלת המסתובבת 360 מעלות ומאפשרת הישענות קלה ונוחה קדימה תוך כדי עבודה ממושכת.

לכיסא זה ישנה גם גרסה מיוחדת בעלת מושב אוכף צר המאפשר ישיבה בחלל קטן, למשל מול שולחן או מיטת טיפול, וניתן להטות את זווית האוכף קדימה או אחורה בהתאם לצורך. המבנה המיוחד של כיסא האוכף מקל על העומס שנוצר באזור האגן ועצם הזנב כתוצאה מישיבה ממושכת, ובכך תורם לחיזוק שרירי הגב ומאפשר תנועה קלה במרחב כאילו הוא חלק בלתי נפרד מהגוף.

מסביר הוד טל, מנכ”ל חברת “קיסר”, חברה משפחתית ותיקה המתמחה בריהוט משרדי ארגונומי ואורתופדי כבר למעלה מ-50 שנה ומשווקת בישראל את מוצרי חברת BUNGARTEN  הגרמנית: “כיסא העבודה הארגונומי של סנוס הוא היחיד המאפשר למי שעובד שעות רבות תוך השענות קדימה, לעבוד בתנוחה זו לאורך זמן ללא כאבים ונזקים לגוף.
מבנה הכיסא ובסיסו תוכננו באופן המאפשר לעבוד במגוון רחב של תנוחות, כולל מעבר קל ונוח מישיבה לעמידה ולכן הוא מתאים גם לעובדים שעות רבות מול מחשב. המעבר מישיבה לעמידה מפעיל רקמות חיבור וקבוצות שרירים שונות, מקדם שילוב של תנועה ורגיעה, משפר את זרימת הדם ומסייע במניעת בעיות בריאות הנגרמות מישיבה ממושכת או מעבודה בזויות לא שגרתיות”.

יתרון נוסף וייחודי של הכיסא טמון במושב, שמרופד בכרית איזון מיוחדת התומכת בדינמיקת הישיבה ומחזקת את שרירי הגב.

לחברה מגוון רחב של מושבים ייעודיים לאנשי מקצוע במגוון תחומים, כולל מושבים ארגונומיים לתחנות עבודה גבוהות, כסאות מסתובבים לישיבה ממושכת גם ללא משענת גב, כיסאות אוכף בגרסאות שונות עם או בלי משענת גב הניתנת לסיבוב, כורסאות מנהלים ארגונומיות לישיבה אקטיבית ועוד.

                    

מאמרים נוספים