6 מוצרי חובה לעבודה בריאה במשרד הביתי!

העולם השתנה, ולא רק בגלל הקורונה. יותר ויותר אנשים, לא רק מתחום ההייטק, עברו לעבוד מהבית. הם סידרו לעצמם פינת עבודה במיקום שקט ו”מבלים” שעות רבות, לעיתים עד 15 שעות ביממה, בישיבה מול המחשב במשרד הביתי החדש שלהם.
אלא שלסגנון העבודה החדש יש מחיר בריאותי לא פשוט ומיום ליום מצטברות יותר ויותר עדויות על הנזקים הפיסיולוגיים הנגרמים מכך.
הגוף שלנו, מבחינה אבולוציונית, נועד לעמידה, הליכה או ריצה. ישיבה ממושכת גורמת לירידה ביציבות המטבולית ולמגוון רחב של בעיות בריאותיות החל מהשמנת יתר, מחלות לב, יתר לחץ דם ובעיות שריר-שלד ועד לכאבים בגב התחתון, בשורש כף היד, באצבעות, בכתפיים, בשכמות ועוד. המלצת הרופאים היא לא לשבת יותר מ-3 שעות ביום ולשלב בין ישיבה לעמידה.
במאמרים קודמים הצגנו פתרונות ארגונומיים מתקדמים כמו כסאות אורטופדיים התומכים בגב ובשכמות ושולחנות מתכווננים המאפשרים לשלב עבודה בישיבה ובעמידה לסירוגין.
הפעם ביקשנו מהוד טל, מנכ”ל חברת רהיטי קיסר, המתמחה כבר למעלה מ-50 שנה בריהוט משרדי ארגונומי ואורתופדי, לספר על מוצרים פחות יקרים שכל אחד יכול לרכוש בקלות למשרד הביתי שלו. הוד נענה לאתגר ומציג בפנינו 6 מוצרים שישדרגו לכל אחד את המשרד הביתי שלו במטרה למנוע בעיות וכאבים

1. משטח הרמה

משטח הרמה המהווה פתרון מצוין למי שאינו רוצה להחליף את השולחן לשולחן עמידה ועדיין מעונין באפשרות לעבוד בישיבה ובעמידה לסירוגין. את המשטח מניחים על גבי השולחן הקיים ללא צורך בחיבורים. ניתן לבחור משטח קטן ופשוט המיועד לעבודה עם לפטופ או משטח גדול ומשוכלל יותר לעבודה עם מחשב נייח. למשטח הגדול יש 2 מפלסים – אחד למקלדת ולעכבר, והשני למסך וכל השאר – והוא מתכוונן בקלות מעלה ומטה בעזרת 2 בוכנות פניאומטיות עד לגובה הנוח ביותר לכל אחד כדי לעבור בקלות מישיבה לעמידה ובחזרה.

2. משטח עמידה ארגונומי

משטח העמידה הארגונומי מאפשר להפעיל שרירים ולשרוף קלוריות תוך כדי עבודה על המחשב בעמידה. הרעיון הוא להיות דינמי ולא סטטי, כי ככל שאנחנו יותר דינמיים כך אנחנו מפעילים יותר את הגוף ומשפרים את בריאותנו. המשטח הארגונומי של חברת בקאפ השבדית, למשל, המשווק על ידי חברת קיסר, מאפשר לשלוט על רמת הצמיגות שלו ועל הזויות שניתן להגיע אתו עם הרגליים. כל זמן שאנחנו עומדים עליו אנחנו מפעילים את כל השרירים ומאפשרים זרימת דם טובה לכל האזור התחתון של הגוף ובעיקר לחוליות הגב התחתון L2-L5, שנפגעות בעיקר מישיבה ממושכת.

3. זרוע ארגונומית למסך

כל מי שעבד אי פעם שעות רבות מול מחשב לבטח הרגיש את הכאב והמתח בצוואר ובכתפיים כבר לאחר זמן עבודה קצר. אחת הסיבות היא מיקומו של המסך ביחס למי שעובד מולו. מיקום זה הוא קריטי למניעת הצטברות של מתח באזור הצוואר והכתפיים.
לזרוע ארגונומית ללפטופ, טאבלט, אייפד או מסך מחשב, יש יתרונות רבים המשפרים את איכות החיים ומונעים בעיות בחוליות הצוואר והגב. הזרוע הארגונומית גם מפנה מקום ניכר על שולחן העבודה, במיוחד אם הוא אינו עמוק מספיק.
הזרוע הארגונומית מאפשרת לשנות בקלות את גובה המסך, או כמה מסכים, לפי גובה המשתמש ובכך למנוע מצב של הרמה או הורדת הראש כאשר מביטים במסך, דבר הגורם למתח בשרירי הצוואר ולנזקים מצטברים לחוליות הצוואר.
אתם מרכיבים משקפיים מולטיפוקל? בזרועות מסוימות ניתן לכוון את זווית המסך בדיוק לזווית הקריאה ללא צורך בהרמת הראש ובכך למנוע מתח ונזק בשרירי הצוואר ועייפות מוגברת בסופו של יום העבודה.

4. משענת זרוע דינמית

משענת זרוע דינמית היא מוצר חדשני המאפשר להגיע למצב של אפס לחץ על הכתפיים בזמן העבודה על המחשב, בין אם בהקלדה על המקלדת השולחנית, עבודה עם העכבר או שימוש בלפטופ עם מסכי טאץ’. משענת הזרוע הדינמית מתוכננת כך שבזמן תנועת הזרועות לא נוצר שום לחץ באזור הכתפיים מכיוון שזרועות התומך תומכות באופן מלא בכל החלק העליון של הגוף.
שימוש במשענת זרוע דינמית חשוב במיוחד למי שמקליד הרבה ורוצה לשחרר את כל החלק העליון של הגוף.

5. עכבר ארגונומי

עכברים ארגונומיים נועדו לאפשר עבודה נוחה ובריאה לאורך זמן לכל מי שנאלץ לעבוד שעות רבות מול מחשב. עכבר ארגונומי איכותי מתוכנן בצורה מדעית כדי להקטין את הנזקים המצטברים בידיים, בכתפיים ובצוואר בכך שהוא מונע עומס על השרירים והגידים ומפחית כאב.
איך הוא עושה זאת? עיצובו מותאם במיוחד לתנועה הטבעית של כף היד, האצבעות, הידיים והצוואר ולכן מאפשר להחזיק את הידיים, האצבעות, האגודל, ובעיקר שורש כף היד, בצורה יותר טבעית, רפויה ומשוחררת.
העכבר הארגונומי מותאם במיוחד לקווי המתאר של קשת כף היד, מפיג את המתח והלחץ במפרקי האצבעות, מקטין את המתח של שרירי הצוואר ומאפשר לכל האיברים החשובים האלו לתפקד בדרך טבעית המונעת לחצים ומתחים הגורמים לכאבים.
חשוב לציין כי אם אתם סובלים מכאבים כרוניים או בעלי רגישות מיוחדת לכאב, מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע בתחום הארגונומי על מנת להתאים לכם את העכבר המדויק ביותר עבורכם.

6. משטחי ג’ל למקלדת ולעכבר

אחת התופעות הרווחות בקרב מי שעובד שעות רבות מול מחשב היא “תסמונת התעלה הקרפלית”. התעלה הקרפלית ממוקמת באזור שורש כף היד ודרכה עוברים עצבים וגידים שאחד מהם הוא העצב המדיאני, אשר אחראי לתחושה ולתנועה בכף היד. כאשר ישנו לחץ על העצב המדיאני, עלולה להתפתח התסמונת המתבטאת בכאב ובתחושת נימול ועקצוץ בכף היד ובאצבעות.
משטחי הג’ל הארגונומיים נועדו למנוע פגיעה בשורש כף היד עקב מאמצים ותנוחה לא נוחה בהקלדה על מקלדת או בהפעלת העכבר. משטח הג’ל מאפשר מנח נכון של כף היד ובכך משפר את זרימת דם במטרה למנוע נימולים, כאבים ודלקות בכף היד.
מומלץ מאוד לכל מי שעובד שעות רבות עם מקלדת ועכבר!

באם אתם מעוניינים בפרטים נוספים, רוצים להכיר מגוון אבזרים לעבודה בריאה מול מחשב או לקבל ייעוץ ארגונומי אישי למשרד הביתי שלכם, אתם מוזמנים לבקר באולם התצוגה או באתר של חברת רהיטי קיסר.

מאמרים נוספים

חדש!!!! קיסר עד אליך

חדש!!!! קיסר עד אליך אנחנו ברהיטי קיסר תמיד אוהבים להיות קשובים ללקוחות שלנו ולכן, בזכותכם ובזכות הבקשות שלכם, השקנו שירות חדש שנקרא קיסר עד אליך!

קרא עוד »